Uzun yıllar mimarlık yapmış kişilerin her şeyle ilgili bir fikirleri olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Olduğu haliyle bir şeyi beğenmemek okulda öğretilen bir şeymiş gibi, mutlaka daireyi çok yuvarlak, kareyi fazla köşeli bulur, önümüzdeki peçeteye caran d’ache portmin kalemimizle kendi önerimizi çizeriz. Ki bence bunu yapıyorsak yine iyi, durmaz, mevcut duruma fiili müdahale de bulunacak cesareti de kendimizde görürüz. Çok arkadaşımın evine gidip mobilyaların yeriyle oynamışlığım, tam çıkacakken kıyafetine ekleme yapmışlığım vardır.


İşte GOZEMRE.atelier bu durumlara direk değil, dolaylı müdahale etmek amacı ile kendiliğinden oluşmuştur. ‘Keşke şurama da şöyle bir şey takabilseydim ama nerde bulunur, başka kimin aklına gelir ki böyle bir şey iliştirmek’ çıkmazlarında, bulduğum deri ve metal parçaları bir araya getirip yaptığım tasarımları benim gibi hisseden kişilerle paylaşmak için.

 

Aklımda deli fikirler, sizlerin beğenisine sunmak istediğim çok ürün var. Yavaş yavaş bir tarafından başlıyorum, şimdilik affınıza sığınarak birazda yavaş ilerliyorum. Çünkü üretilmişlerden beğenip satışa sunduklarım olduğu kadar, benim birebir kendi elimden çıkan tasarımlarım da var. İşte bu noktada üzerine çok titizlendiğim için epeyce vaktimi alıyor.


Sonuçların sıradışı olacağını size temin ediyorum. Çünkü ilk denemelerimi mutlaka sosyal çevrem içerisinde test ediyorum. Aksesuarımla ilgili ‘geçmiş olsun koluna bir şey mi oldu?’ diyenler olduğu gibi, 'bundan hemen bana da yapıyorsun!' diyenler de var. Eee gözümüzün alıştığını her yerde bulmak mümkünse GOZEMRE nin alıştırdıklarını burada ve GOZEMRE.atelier instagram sayfamda bulabilirsiniz.


Sevgiyle


Gülşah